O nas

 

Absynt to przytulny, ciepły i urzekający swym stylem lokal. Jest miejscem odważnej myśli i dobrego towarzystwa.
To doskonałe miejsce na poranną kawę, biznesowe spotkanie, lunch, imprezę z przyjaciółmi, kufel piwa w upalny dzień, czy grzane alkohole w zimne dni. To tutaj powracają smakosze, chcący po raz kolejny poczuć smak i aromat prawdziwego włoskiego espresso i zanurzyć łyżkę w gęstej, gorącej czekoladzie.

A muzyka? Jazz, blues, swing, rock, lata 70 i 80. Tak naprawdę zależy od atmosfery dnia. Najważniejsze jest jednak danie główne: absynt podawany w tradycyjny sposób. Jak nigdzie indziej. Absynt magiczny trunek, przenoszący człowieka - jak pisał Oscar Wilde:

Po pierwszej szklance widzisz sprawy takimi, jakimi chciałbyś, aby były, po drugiej takimi, jakimi w rzeczywistości nie są, na końcu ukazują ci się takimi, jakie są w istocie.
 

Trunek ten pochodzi ze Szwajcarii, powstaje z różnego rodzaju ziól m.in. piołunu, anyżu, kopru włoskiego, koleandry, melisy, hyzopu... Rozsławiony został przez paryską bohemę artystyczną z XIX i XX w. Picie zielonego napoju stało się tak popularne we Francji, że godziny od 17 - 19 zostały nazwane "L'HEURE VERTE" - zielonymi godzinami. W tym czasie znani artyści, m.in Picasso, Oscar Wilde, Ernest Hamingway, Van Gogh zatracali się w tym magicznym trunku o niezwyklej mocy.

Opinie klientów

  1. Gosia G. | yelp.pl
  2. S. Tumnus | tripadvisor.com
  3. Krzysztof I. | yelp.pl
  4. krasnal69 | gastronauci.pl

"Wybór samego absyntu jest wielki, drinków i shotów jeszcze większy, a na liście nie zabrakło kultowej Zielonej Wróżki. Ja polecam jednak bardziej czysty absynt lub shoty niż drinki gdyż największa uciecha jest w zabawie z ogniem. Płonące mieszanki zrobiły na mnie ogromne wrażenie i myślę że każdy powinien coś takiego zobaczyć i czegoś takiego spróbować."

"Bardzo miła obsługa, super klimat, ceny niewysokie jak Kraków, szeroki wyrok Absyntu. Jedno z moich ulubionych miejsc w tym mieście, zawsze wracam z przyjemnością."

"Bardzo klimatyczne miejsce. Świetne na długie wieczory z drugą połówką przy dobrej (nie za głośnej) muzyce, wspaniałych drinkach czy choćby gorącej czekoladzie. Wystrój przypomina mieszkanie z początku XX wieku, co nadaje temu miejscu magicznego charakteru."

"Specyficzny klimat, puchate sofy i fotele, jedyne (chyba) takie miejsce w Krakowie. Podają tam wyjątkowe shoty z absyntu, mają ciekawą kartę, a co najlepsze ogromną, gęstą i w wielu odmianach gorącą czekoladę. Wystrój stylizowany na pierwszą połowę dwudziestego wieku. Polecam."

next
prev